Stowarzyszenie Tilia organizuje pomoc i miejsca noclegowe dla uchodźców z Ukrainy. Udostępniliśmy 45 miejsc noclegowych w Szkole Leśnej na Barbarce w Toruniu, przy ul. Przysieckiej 13.

Uchodźcy do nas trafiają tylko z jedną walizką, torbą o każdej porze dnia i nocy. Są to głównie kobiety, starsze, młode, z małymi dziećmi, ale też z nastolatkami. Uchodźcy śpią u nas 1-2, 3 noce i jadą dalej szukać miejsca do dalszego życia. Są też tacy, którzy zostają na dłużej. Potrzeby są ogromne.

Prosimy Państwa o wsparcie, o pomoc uchodźcom poprzez:
•    DARY RZECZOWE
•    DAROWIZNĘ
•    POMOC WOLONTARIACKĄ
•    POMOC W ROZPOWSZECHNIANIU INFORMACJI

DARY RZECZOWE:
•    KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń, ręczniki papierowe, chusteczki,
•    Produkty dla dzieci (pampersy, mokre chusteczki, jedzenie dla dzieci w słoiczkach, kaszki, itp.)
•    Jedzenie: płatki, słodycze, słoiki, woda, soki, itp.
•    Może tez być świeże jedzenie, które do dyspozycji mają uchodźcy na miejscu jak np.: owoce, drożdżówki, wędliny, itp. w niewielkich ilościach.

Potrzebujemy też do dyspozycji dla Uchodźców:
•    2- 4 laptopów – mogą być używane.

Dary można przywozić  do godziny 20.00 do budynku Gościniec po uprzednim kontakcie:

• z biurem Szkoły Leśnej na Barbarce ( pon - pt godz 8.00-16.00) tel 56 657 60 85 wew 85
  • lub po godzinie 16.00 i w weekendy po kontakcie z Moniką Krauze Dyrektorem Szkoły Leśnej na Barbarce tel. 602 572 337

DAROWIZNA
Dowolne kwoty na rzecz Stowarzyszenia prosimy przekazywać na konto Stowarzyszenia Tilia, ul. Przysiecka 13, Toruń:
Bank Ochrony Środowiska o/Toruń
Nr konta:

IBAN PL56154013042035890058950001

SWIFT Code EBOSPLPW

POMOC WOLONTARIACKĄ
Jeśli Państwo chcą się zaangażować w pomoc przy kwaterowaniu, organizacji posiłków, sprzątaniu i wparciu osobistym zachęcamy do kontaktu pod nr telefonu:
602 572 337 Monika Krauze

POMOC W ROZPOWSZECHNIANIU INFORMACJI
Prosimy o przekazanie informacji dalej o możliwości wparcia Uchodźców przebywających w Szkole Leśnej na Barbarce. Jeśli Państwo są w stanie nam pomóc poprzez poprawę funkcjonalności naszych stron internetowych, mediów społecznościowych zachęcamy do współpracy.
Ponadto jeśli Państwo mają mieszkania na wynajem, oferty pracy prosimy o zostawianie ofert: biuro@szkola-lesna.torun.pl
Bardzo dziękujemy za każde wsparcie w imieniu Uchodźców.
#solidarnizukrainą, #stopwojnie, # stopagresji