Rekreacja

Zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty rekreacyjnej Osady Leśnej na Barbarce.

Na terenie Osady mogą Państwo skorzystać bezpłatnie z miejsc siedzących, stanowisk edukacyjnych i ścieżek dydaktycznych, siłowni oraz placu zabaw dla dzieci.

Stowarzyszenie „Tilia” w ramach działalności Szkoły Leśnej na Barbarce corocznie organizuje otwarte imprezy plenerowe do udziału, w których zaprasza mieszkańców Torunia i okolic, a także turystów m.in.
•    imprezach sportowych z cyklu „Żyjmy zdrowo na sportowo": Barbarkowym Biegu Narciarskim (styczeń-luty),  Barbarkowym Rajdzie Rowerowym (czerwiec) oraz Barbarkowym Biegu Przełajowym (październik),
•    cykliczna impreza plenerowa „Grzybobranie na polanie” (ostatnia niedziela września),
•    festiwale ekologiczne,
•    pikniki związane z obchodami światowych dni ekologicznych.

Dla tych, którzy preferują aktywne spędzanie czasu wolnego proponujemy Park Linowy Barbarka, Barbarkowy Park Rekreacyjny, wypożyczalnię rowerów i sprzętu sportowego.

W czasie wakacji i ferii organizujemy otwarte warsztaty ekologiczno-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży.

Oferujemy również organizację warsztatów rekreacyjno-artystycznych w wybranym przez Zamawiającego terminie.

Osobom, którzy chcą spędzić dłuższy czas w Osadzie Barbarka oferujemy nocleg w Bazie Noclegowej na Barbarce (www.osadabarbarka.pl)

Ponadto oferujemy możliwość zorganizowania ogniska i grilla. Udostępniamy obszar Osady innym podmiotom.