Rekreacja

Zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty rekreacyjnej Osady Leśnej na Barbarce.

Regulamin Szkoły Leśnej na Barbarce - kliknij tutaj

Na terenie Osady mogą Państwo skorzystać bezpłatnie z miejsc siedzących, stanowisk edukacyjnych i ścieżek dydaktycznych, siłowni oraz placu zabaw dla dzieci.

Organizowanie na terenie Osady Leśnej Barbarka jakichkolwiek zgromadzeń, imprez sportowych, rekreacyjnych, kulturalnych, rozrywkowych,  zajęć edukacyjnych oraz integracyjnych, urodzin dla dzieci i itp. oraz prowadzenie działalności gospodarczej oraz zawieszanie materiałów reklamowych wymaga każdorazowego uzgodnienia z zarządca terenu tj. Stowarzyszeniem „Tilia”

Regulamin korzystania z placu zabaw tutaj

Stowarzyszenie „Tilia” w ramach działalności Szkoły Leśnej na Barbarce corocznie organizuje otwarte imprezy plenerowe do udziału, w których zaprasza mieszkańców Torunia i okolic, a także turystów m.in.
•    imprezach sportowych z cyklu „Żyjmy zdrowo na sportowo": Barbarkowym Biegu Narciarskim (styczeń-luty),  Barbarkowym Rajdzie Rowerowym (czerwiec) oraz Barbarkowym Biegu Przełajowym (październik),
•    cykliczna impreza plenerowa „Grzybobranie na polanie” (ostatnia niedziela września),
•    festiwale ekologiczne,
•    pikniki związane z obchodami światowych dni ekologicznych.

Dla tych, którzy preferują aktywne spędzanie czasu wolnego proponujemy Park Linowy Barbarka, Barbarkowy Park Rekreacyjny, wypożyczalnię rowerów i sprzętu sportowego.

W czasie wakacji i ferii organizujemy otwarte warsztaty ekologiczno-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży.

Oferujemy również organizację warsztatów rekreacyjno-artystycznych w wybranym przez Zamawiającego terminie.

Osobom, którzy chcą spędzić dłuższy czas w Osadzie Barbarka oferujemy nocleg w Bazie Noclegowej na Barbarce - kontakt 56 657 60 89 lub 56 657 60 87

Ponadto oferujemy możliwość zorganizowania ogniska i grilla. Udostępniamy obszar Osady innym podmiotom.

W celu organizacji przedsięwzięcia należy z nami podpisać porozumienie:

porozumienie na wynajem wiaty

porozumienie na organizację ogniska

porozumienie na organizację imprezy plenerowej

porozumienie na wynajem sali

umowa na wynajem rowerów