14.10.2014 15:53

Zapraszamy na Barbarkowy Bieg Przełajowy 2014

Regulamin Barbarkowego Biegu Przełajowego 2014
1.    Organizatorzy:
•    Stowarzyszenie „Tilia” wraz ze Szkołą Leśną na Barbarce wspieraną przez markę Beretta, ul. Przysiecka 13; 87-100 Toruń, tel./fax. 056/ 657 60 85
•    Klub Maratoński UMK Toruń
2.    Termin i miejsce:
•    19 października 2014 r, start biegu godz. 11.00
•    Osada Leśna Barbarka, ul. Przysiecka 13; 87-100 Toruń– start i meta przy Szkole Leśnej na Barbarce.
3.    Cele imprezy:
•    upowszechnienie biegu przełajowego jako formy czynnego wypoczynku,
•    promocja zdrowego trybu życia.
4.    Trasa i dystanse:
Biegi odbędą się na terenach leśnych przyległych do Osady Leśnej Barbarka w trzech kategoriach wiekowych (decyduje rok urodzenia):
•    dzieci do 6 lat – 600 m (dziewczęta i chłopcy),
•    dzieci od 7 do 13 lat – 1200 m (kategorie: dziewczęta i chłopcy),
•    młodzież i dorośli – 10 km (kategorie kobiety i mężczyźni).
5.    Zgłoszenia i opłaty:
•    Warunkiem uczestnictwa w biegu jest osobiste pisemne zgłoszenie w dniu imprezy w godz. 10.00 – 10:45 w biurze zawodów na polanie w Osadzie Leśnej Barbarka oraz  podpisanie Oświadczenia Uczestnika Barbarkowego Biegu Przełajowego/ Oświadczenia Opiekuna Uczestnika Barbarkowego Biegu Przełajowego,
•    opłata wpisowa do biegu wynosi 5 zł (płatna przy zgłoszeniu), dzieci zwolnione z opłaty startowej.
6.    Nagrody:
W biegach dla uczestników przygotowane zostaną następujące upominki:
•    dzieci do lat 6 –  dyplomy za zajęcie I, II i III miejsca (w 2 kategoriach: dziewczęta i chłopcy), upominki dla wszystkich uczestników, dyplomy za uczestnictwo.
•    dzieci 7-13 lat – dyplomy za zajęcie I, II i III  miejsca (w 2 kategoriach: dziewczęta i chłopcy) upominki dla wszystkich uczestników, dyplomy za uczestnictwo.

•    młodzież i dorośli – dyplomy i upominki za zajęcie I, II i III miejsca (w 2 kategoriach: kobiety i mężczyźni).
6.    Trasa oznaczona jest w  newralgicznych miejscach w biało-czerwoną taśmą  oraz drewnianymi strzałkami.
7.    Start i meta w formie baneru ustawione zostały na terenie Osady Leśnej na Barbarce.
8.    Przed i po biegu zawodnicy będą mieli możliwość skorzystania z szatni.
9.    Postanowienia końcowe:
•    każdy uczestnik w trakcie biegu otrzyma wodę mineralną, na mecie natomiast poczęstunek (kiełbaska, chleb, ketchup, musztarda, herbata)
•    po biegu będzie można uczestniczyć w integracyjnym ognisku,
•    uczestnicy biegu przyjeżdżają na własny koszt.
12.    Uczestnik startuje wyłącznie na własną odpowiedzialność i ponosi związane z tym ryzyko. Wszyscy Uczestnicy przyjmują do wiadomości, że udział w Biegu wiąże się z wysiłkiem fizycznym i pociąga za sobą naturalne ryzyko i zagrożenie wypadkami, możliwość odniesienia obrażeń ciała i urazów fizycznych.

13.    W sprawach nieujętych Regulaminem rozstrzygają Organizatorzy.