Wrzesień z grzybami

Serdecznie zapraszamy grupy szkolne do udziału w zajęciach przyrodniczo-plastycznych przygotowanych specjalnie na okres września pn. Wrzesień z grzybami

Dla kogo: grupy zorganizowane ze szkoły podstawowej

Wiek uczestników: uczniowie szkół podstawowych

Czas trwania: 2 godziny zegarowe (1 godzina zajęć przyrodniczych + 1 godzina zajęć plastycznych)

Termin: do uzgodnienia

Cena: 12 zł od uczestnika (w cenie zapewniamy wszystkie niezbędne materiały, wykonane prace uczniowie zabierają do domu)

Zapisy: biuro Szkoły Leśnej na Barbarce tel. 56 657 60 85 poniedziałek- piątek 8:00-16:00

W programie:

W części przyrodniczej zajęć uczniowie poznają gatunki grzybów występujących w polskich lasach. Służyć będzie temu prezentacja multimedialna, ale także wyjście do lasu w trakcie którego uczestnicy zajęć przy pomocy przewodników samodzielnie oznaczają znalezione okazy. Uczniowie przyglądają się również rzeźbom grzybów i porównują je z naturalnymi okazami, układają również układanki związane z grzybami i rozwiązują karty pracy. Szczególny nacisk położony zostanie na utrwalenie uczniom zasad prawidłowego grzybobrania.

W części plastycznej uczniowie wykonują podkładki pod kubki - na plastrach drewna naklejać będą jesienne obrazki metodą decoupage.