Październik z owocami

Serdecznie zapraszamy grupy szkolne do udziału w zajęciach przyrodniczo-plastycznych przygotowanych specjalnie na okres października pn. Październik z owocami

Dla kogo: grupy zorganizowane ze szkoły podstawowej

Wiek uczestników: uczniowie szkół podstawowych

Czas trwania: 2 godziny zegarowe (1 godzina zajęć przyrodniczych + 1 godzina zajęć plastycznych)

Termin: do uzgodnienia

Cena: 12 zł od uczestnika (w cenie zapewniamy wszystkie niezbędne materiały, wykonane prace uczniowie zabierają do domu)

Zapisy: biuro Szkoły Leśnej na Barbarce tel. 56 657 60 85 poniedziałek- piątek 8:00-16:00

W programie:

Zajęcia odbywają się w plenerze, gdzie podczas spaceru po ścieżce edukacyjnej, uczniowie rozpoznają gatunki roślin ze szczególnym uwzględnieniem dojrzewających jesienną porą owoców. Uczniowie poznają różne typy owoców, samodzielnie dopasowują owoce do gatunków roślin. Poznają budowę wewnętrzną owoców i sposoby ich rozsiewania. Chętni uczniowie mogą również spróbować jak smakują bogate w witaminę owoce berberysu czy podobne w smaku do orzechów laskowych owoce buka.

W części plastycznej uczniowie wykonują jesienne wianki z użyciem owoców własnoręcznie znalezionych w lesie takich żołędzie, kasztany, skrzydlaki klonu czy grabu.