Warsztaty sensoryczne dla szkół i przedszkoli

Kolor w przyrodzie

Pejzaże malowane w leśnych barwach. Podczas warsztatu poznamy, jak działa zmysł wzroku i dowiemy się, jak to się dzieje, że widzimy kolory. Sprawdzimy też, jak widzą inne zwierzęta oraz które zwierzę ma najlepszy wzrok. Stworzymy własne kolory i namalujemy leśny pejzaż nie tylko rękoma.

Kategorie wiekowe: przedszkole, I-IV

Głosy lasu

Własnoręcznie skonstruowane ekologiczne instrumenty. Podczas warsztatów wsłuchamy się w odgłosy lasu. Zbadamy, jakie odgłosy wydają drzewa i co w trawie piszczy. Każdy uczestnik wykona własny ekologiczny instrument. Będziemy też sprawdzać, kto najlepiej naśladuje odgłosy zwierząt i zagramy w grę „głuchy telefon”.

Kategorie wiekowe: przedszkole, I-IV

Leśne zapachy

Warsztaty zielarskie: herbaty i zapachowe obrazki. Podczas spotkania będziemy rozpoznawać zapachy ziół, roślin zielnych i owoców krzewów i drzew leśnych. Następnie stworzymy pyszną i pachnącą herbatkę ziołową. Sprawdzimy też na własnych nosach, jak smakują owoce, jeśli nie czujemy zapachu. Wykonamy przestrzenne, zapachowe obrazki z wykorzystaniem różnych nasion.

Kategorie wiekowe:
przedszkole, I-IV