Warsztaty przyrodnicze dla szkół i przedszkoli

Jak pomagać płazom

Podchody edukacyjne "Żaby i ropuchy szukają pomocy". Wyruszymy na leśne ścieżki w poszukiwaniu różnych gatunków płazów Polski. Dowiemy się, czym płazy wyróżniają się spośród innych zwierząt i poznamy charakterystyczne cechy poszczególnych gatunków. Podczas warsztatów nauczymy się, jak łatwo odróżnić żabę od ropuchy. Poznamy również sposoby czynnej ochrony płazów stosowane przez Szkołę Leśną na Barbarce a jeśli warsztaty będą w okresie migracji tych zwierząt weźmiemy udział w działaniach ochronnych.

Terminy: marzec - czerwiec

Liczba uczestników: 20 - 30

Zajęcia rekreacyjne o charakterze plenerowym  realizowane są z wykorzystaniem zestawów do wsparcia grup osób niedosłyszących współfinansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Jak chronić przyrodę

Warsztaty terenowe dotyczące ochrony przyrody. Podczas zajęć poznamy cel ochrony wyjątkowo cennych miejsc na Ziemi. Zapoznamy się z różnymi formami ochrony przyrody: parkami narodowymi, parkami krajobrazowymi, rezerwatami i pomnikami przyrody. Dowiemy się na czym polega i jakich elementów przyrody może dotyczyć ochrona ścisła. Podczas wyjścia w teren zwiedzimy miejsca, w których występują objęte ochroną elementy przyrody.

Terminy: styczeń - grudzień

Ptaki Barbarki

Terminy: styczeń - grudzień

Życie nietoperzy

Podchody edukacyjne z elementami chiropterofauny. Poznamy kilka gatunków nietoperzy występujących na terenie Polski. Dowiemy się, jakie sa formy ochrony tych zwierząt i dlaczego je chronimy. Podążając za strzałkami rozmieszczonymi w lesie poznamy wiele ciekawostek, które nakreślą nam rolę nietoperzy w ekosystemach.

Terminy: marzec - październik