Lato 2020

Wakacje czas zacząć!

Jesteście gotowi na potężna dawkę energii i szaleństw na świeżym powietrzu?

To zapraszamy na Barbarkę.

Na okres wakacyjny przygotowaliśmy szereg warsztatów oraz dla osób indywidualnych - w ramach półkolonii  i warsztaty dla  dzieci z opiekunami – tzw. warsztaty dla osób indywidualnych.
dla grup zorganizowanych dzieci i młodzieży (przedszkolnych, kolonijnych).

Warsztaty realizowane są w ramach projektów: „Toruń dba o środowisko dla przyszłych pokoleń” -  finansowanie Gmina Miasta Toruń,
 „Ochrona różnorodności biologicznej płazów poprzez zakup zabezpieczeń na terenie Szkoły Leśnej na Barbarce w Toruniu” - finansowane w ramach Kujawsko-Pomorskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w ramach działania 4.6. Ochrona środowiska naturalnego i zasobów kulturowych na obszarze ZIT, „Ochrona różnorodności biologicznej poprzez edukację przyrodniczo – ekologiczną w ośrodku edukacji terenowej w rezerwacie przyrody „Las Piwnicki” finansowane w ramach Kujawsko-Pomorskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w ramach działania 4.5. Ochrona przyrody.

Półkolonie letnie 2020 r.

Po długim czasie spędzonym przed komputerem w czasie zdalnej nauki
CZAS NA WAKACJE W LEŚNEJ ATMOSFERZE DOBREJ ZABAWY

WEŹ UDZIAŁ W PÓŁKOLONIACH NA BARBARCE!

W programie:
TERENOWE WARSZTATY PRZYRODNICZE
•    ZABAWY SPORTOWE I INTEGRACYJNE, GRY TERENOWE
•    PARK LINOWY, BARBARKOWY PARK REKREACYJNY – MINI GOLF, KRĘGLE
•    EKOLOGICZNE WARSZTATY PLASTYCZNE

Dla dzieci w wieku 7 -13 lat

Oferujemy:
•    5 tygodniowych turnusów:

I turnus 29 czerwca – 3 lipca 2020 r.- zapisy do 24.06
o    II turnus 6-10 lipca 2020 r. - zapisy do 26.06
o    III turnus 13-18 lipca 2020 r. - zapisy do 03.07
o    IV turnus 20-24 lipca 2020 r.-  zapisy przedłużone do 15.07
o    V turnus 27 -28 lipca 2020 r. - zapisy do 17.07

•    opiekę nad dziećmi w godz. 7.30-16.30
•    dwa posiłki - II śniadanie i obiad
•    kameralne grupy - 10-14 os.
•    wykwalifikowaną kadrę
•    organizację półkolonii zatwierdzoną przez Kuratorium

Koszt jednego turnusu:
450 zł, w przypadku rodzeństw 400 zł od osoby

Zapisy:
biuro Szkoły Leśnej na Barbarce, ul. Przysiecka 13, 87-100 Toruń, dni robocze 8.00-16.00 tel. 56 657 60 85 wew. 85, e-mail: k.marke@szkola-lesna.torun.pl

Szczegółowe informacje –
patrz regulamin i program

Załączniki – dokumenty rekrutacyjne:
   zgłoszenie/umowa- kliknij tutaj
•    regulamin półkolonii – kliknij tutaj
•    program półkolonii – kliknij tutaj
•    karta kwalifikacyjna - kliknij tutaj
•    oświadczenie RODO - kliknij tutaj
•    oświadczenie związane z COVID-19 - kliknij tutaj
•    wytyczne GIS, MZ, MEN dla organizatorów wypoczynku- kliknij tutaj

Warsztaty dla osób indywidualnych - dzieci z opiekunami

Warsztaty indywidualne organizujemy w  wakacyjne piątki.

Warsztaty są bezpłatne dla mieszkańców woj. kujawsko-pomorskiego.

Liczba miejsc ograniczona - OBOWIĄZUJĄ ZAPISY

Dzieci na warsztatach pozostają pod opieką osób dorosłych.

W celu rezerwacji terminu prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem. 56 657 60 85 wew. 85.  (poniedziałek - piątek godz. 8.00-16.00)

Poniżej przedstawiamy harmonogram warsztatów.
•    10 lipca, godz. 11.00-13.00 – Kto mnie budzi śpiewem rano? (gra edukacyjna na zasadzie podchodów, prace plastyczne, konkurs z rozpoznawania głosów ptaków)

•    17 lipca, godz. 11.00-13.00 – Dlaczego rośliny potrzebują owadów?

•    24 lipca, godz. 11.00-13.00 – Po co rybom płetwy a ptakom skrzydła? (spacer edukacyjny z prezentacją ciekawych przystosowań do środowiska, doświadczenia fizyko-chemiczne, tematyczne konkursy),

•    31 lipca, godz. 11.00-13.00 – Kto mnie budzi śpiewem rano? (gra edukacyjna na zasadzie podchodów, prace plastyczne, konkurs z rozpoznawania głosów ptaków)

•    7 sierpnia, godz. 11.00-13.00 - Kto pierwszy do wody? (spacer edukacyjny nad stawem, tematyczne gry dydaktyczne i sportowe, prace plastyczne),

•    14 sierpnia, godz. 11.00-13.00 - Dlaczego rośliny potrzebują owadów? (spacer edukacyjny z rozpoznawaniem ziół i roślin zielnych, wykonanie zielnika, mandali, domków dla owadów)

•    21 sierpnia, godz. 11.00-13.00 - Po co rybom płetwy a ptakom skrzydła? (spacer edukacyjny z prezentacją ciekawych przystosowań do środowiska, doświadczenia fizyko-chemiczne, tematyczne konkursy),

•    28 sierpnia, godz. 11.00-13.00 – Dlaczego rośliny potrzebują owadów?
(spacer edukacyjny z rozpoznawaniem ziół i roślin zielnych, wykonanie zielnika, mandali, domków dla owadów),

Warsztaty dla grup zorganizownych

Dla grup zorganizowanych w naszej wakacyjnej ofercie mamy przygotowanych 10 różnych warsztatów przyrodniczych z elementami gier dydaktycznych, arteterapii i teambildingu.

Warsztaty trwają od 2 do 4 godz. lekcyjnych.

W celu rezerwacji terminu oraz uzgodnienia tematu warsztatów prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem. 56 657 60 85 wew. 85.( poniedziałek - piątek godz 8.00-16.00)

Warsztaty są bezpłatne dla dzieci z terenu woj. kujawsko-pomorskiego.