Kwiecień z Ropuchą Szarą

Serdecznie zapraszamy grupy szkolne do udziału w zajęciach przyrodniczo-plastycznych przygotowanych specjalnie na okres kwietnia pn. Kwiecień z ropuchą szarą

Dla kogo: grupy zorganizowane ze szkoły podstawowej

Wiek uczestników: uczniowie szkół podstawowych

Czas trwania: 2 godziny zegarowe (1 godzina zajęć przyrodniczych + 1 godzina zajęć plastycznych)

Termin: do uzgodnienia

Cena: 12 zł od uczestnika (w cenie zapewniamy wszystkie niezbędne materiały, wykonane prace uczniowie zabierają do domu)

Zapisy: biuro Szkoły Leśnej na Barbarce tel. 56 657 60 85

W programie:

W części przyrodniczej zajęć uczniowie dowiedzą się jak wygląda ropucha szara, jakie inne ropuchy żyją w Polsce oraz dlaczego zwierzęta te objęte zostały ochroną gatunkową w naszym kraju. Zajęcia zorganizowane zostaną na zasadzie podchodów połączonych z obserwacją dorosłych płazów, skrzeku i kijanek przy stawie na Barbarce .

W części plastycznej uczniowie wykonają breloczek w kształcie ropuchy z filcu  i koralików