Stowarzyszenie  „Tilia” oraz Szkoła Leśna na Barbarce  zaprasza w ferie zimowe dzieci i młodzież  do skorzystania z przygotowanych atrakcji.

Drewniane półkolonie - kreatywne warsztaty dla dzieci i młodziezy

• dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat,
• 9 – godzinna opieka, od godz. 7.30 do godz. 17.00, od poniedziałku do piątku,
• wyżywienie – 2 posiłki dziennie (II śniadanie, obiad),
zimne i ciepłe napoje oraz przekąski dostępne cały czas w sali,
• wykwalifikowana i profesjonalna kadra pedagogiczna,
• oryginalne, innowacyjne zajęcia,
• codzienne wyjścia w teren,
• dostępne w sali gry planszowe oraz materiały plastyczne,
• wejściówki i przejazdy w cenie półkolonii,
• płyty ze zdjęciami oraz dyplomy na zakończenie

W programie:
- zajęcia edukacyjno – przyrodnicze,
- zabawy integracyjne,
- warsztaty rękodzielnicze,
- wyjście do kina,
- zabawy sportowo – ruchowe na świeżym powietrzu,

Do udziału w półkoloniach zapraszamy wszystkie dzieci lubiące rękodzieło a także wszelkiego rodzaju prace manualne. Podczas warsztatów wykorzystywane będą klasyczne techniki w atrakcyjnych i przystępnych dla dzieci formach. Powstanie szkatułka na skarby, dekoracyjna deseczka do kuchni oraz inne drewniane drobiazgi, które dzieci zabiorą do domu.
Dopełnieniem działań artystycznych będą zajęcia integracyjne, sportowo – relaksacyjne w lesie na świeżym powietrzu a także warsztaty edukacyjne prowadzone przez specjalistów Szkoły Leśnej na Barbarce.

cena 360,00 zł
(Promocja! Zniżka na drugie dziecko – 340,00 zł)

Więcej informacji oraz zapisy:
• pod numerem telefonu (056) 657 60 85,
od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00 – 16.00 lub biuro@szkola-lesna.torun.pl

Oferta warsztatów dla osób indywidualnych

Zapraszamy osoby indywidualne na dwugodzinne zajęcia wraz z ogniskiem po ich zakończeniu. Uczestnicy przynoszą własny prowiant: kiełbaski, ketchup, chleb itp.

UWAGA! Podczas zajęć dziecko pozostaje pod opieką rodzica/dorosłego opiekuna.

Warunkiem odbycia się zajęć jest zebranie się grupy przynajmniej 5 osób, maksymalna ilość osób to ok. 20.

Data:  18 stycznia 2019 r. (piątek) godz. 11.00-13.00, po zajęciach ognisko 30 min (godz. 13.00-13.30)

Godziny zajęć zostały dobrane tak by umożliwić dojazd na nie autobusem MZK linii 31 dojeżdżającym bezpośrednio na Barbarkę (przyjazd na Barbarkę 10:40, odjazd z Barbarki 13:09 lub 14:29)

Wiek uczestników: 6-12 lat

Miejsce: Szkoła Leśna na Barbarce, ul. Przysiecka 13, Toruń

Zapisy: Biuro Szkoły Leśnej  na Barbarce, tel.  56 657 60 85 wew. 85 (poniedziałek - piątek  8.00-16.00)

Zajęcia bezpłatne !!!

Temat zajęć: Czy wiesz jak prawidłowo dokarmiać zwierzęta zimą?

W czasie zajęć uczestnicy dowiedzą czy należy dokarmiać dzikie zwierzęta zimą, jaki pokarm wybrać dla ptaków i jak przygotować karmnik. Wytłumaczymy też dlaczego ptaki nie powinny zjadać chleba. Część teoretyczną zajęć połączona będzie z częścią praktyczną, w której wykonamy przysmaki dla ptaków, ale też odnowimy barbarkowe drewniane karmniki. Będziemy obserwować ptaki w terenie i odwiedzimy paśnik.

Oferta warsztatów dla grup zorganizowanych

Temat zajęć do wyboru spośród oferty tematycznej Szkoły Leśnej na Barbarce

www.szkola-lesna.torun.pl/ podstrona Edukacja

Czas trwania zajęć: 1- 2 godziny

Wiek uczestników: uczniowie w wieku szkoły podstawowej

Miejsce: Szkoła Leśna na Barbarce, ul. Przysiecka 13, Toruń

Zapisy: Biuro Szkoły Leśnej  na Barbarce, tel.  56 657 60 85 (poniedziałek - piątek 8.00-16.00)

Termin: do uzgodnienia

Koszt zajęć przyrodniczych: 100 zł netto / 60 minut zajęć od grupy do 30 osób

Dodatkowe atrakcje przygotowywane dla odwiedzających Barbarkę

1. Kuligi

Kuligi na Barbarce w poprzednich latach organizowany były przez firmę, która prowadziła Stajnię na Barbarce i która w 2016 r. zmieniła siedzibę na Różankowo. Wszelkie zapytania w sprawie organizacji kuligów prosimy kierować bezpośrednio do właścicieli Stajni Zorajka - tel. 697623612. Szkoła Leśna na Barbarce wyraża zgodę na organizację kuligów na Barbarce przez Stajnię Zorajka, po uprzednim zgłoszeniu, ale nie odpowiada przebieg i organizację kuligów.

2. Biegówki na Barbarce

Wypożyczalnia nart biegowych (Firmą Sikor-ski z Unisławia,  tel. 782 325 018; 665 008 525) zastanawia się czy uruchomić swoją działalność na Barbarce jeśli  wystąpią odpowiednie warunków śniegowe. Jeśli sytuacja ulegnie zmianie wtedy podamy informacje na temat funkcjonowania wypożyczalni

3. Organizacja ognisk

W celu zorganizowania ogniska prosimy o kontakt z biurem Szkoły Leśnej na Barbarce  tel. 56 657 60 85.

Standardowa opłata za organizację ogniska bez prowiantu w przypadku grup szkolnych  do 30 osób to 80 zł/2h.

Szczegółowy cennik znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej szkola-lesna.torun.pl/index.php

W celu pobrania elektronicznej wersji elektronicznej oferty warsztatów na ferie - kliknij tutaj