Stowarzyszenie  „Tilia” oraz Szkoła Leśna na Barbarce  zaprasza w ferie zimowe dzieci i młodzież na warsztaty edukacyjne.

Oferta warsztatów dla osób indywidualnych

Zapraszamy osoby indywidualne na dwugodzinne zajęcia wraz z ogniskiem po ich zakończeniu. Uczestnicy przynoszą własny prowiant: kiełbaski, ketchup, chleb itp.

UWAGA! Podczas zajęć dziecko pozostaje pod opieką rodzica/dorosłego opiekuna.

Warunkiem odbycia się zajęć jest zebranie się grupy przynajmniej 5 osób, maksymalna ilość osób to ok. 20.

Data: 23 lutego godz. 11.00-13.00 , po zajęciach ognisko 30 min (godz. 13.00-13.30)

Godziny zajęć zostały dobrane tak by umożliwić dojazd na nie autobusem MZK linii 31 dojeżdżającym bezpośrednio na Barbarkę (przyjazd na Barbarkę 10: 40, odjazd z Barbarki 14:29)

Wiek uczestników: 6-12 lat

Miejsce: Szkoła Leśna na Barbarce, ul. Przysiecka 13, Toruń

Zapisy: Biuro Szkoły Leśnej  na Barbarce, tel.  56 657 60 85 wew. 85 (poniedziałek - piątek  8.00-16.00)

Zajęcia bezpłatne !!!

Temat zajęć: Jak barbarkowe zwierzęta spędzają zimę? Zwierzaki z pomponów

Zajęcia składać się będą z dwóch części - edukacyjnej i plastycznej. W  czasie pierwszej części zajęć uczestnicy będą brali udział w podchodach. Ich zadaniem będzie odnalezienie ukrytych w lesie wskazówek i rozwiązanie zadań dotyczących zwierząt leśnych i ich sposobów na przetrwanie zimy.

Druga część zajęć to warsztaty plastyczne w czasie których uczestnicy wykonywać będą zwierzaki z wełnianych pomponów.

Oferta warsztatów dla grup zorganizowanych

Temat zajęć do wyboru spośród oferty tematycznej Szkoły Leśnej na Barbarce

www.szkola-lesna.torun.pl/ podstrona Edukacja

Czas trwania zajęć: 1- 2 godziny

Wiek uczestników: 6-12 lat

Miejsce: Szkoła Leśna na Barbarce, ul. Przysiecka 13, Toruń

Zapisy: Biuro Szkoły Leśnej  na Barbarce, tel.  56 657 60 85 wew 85 (poniedziałek-piątek 8.00-16.00)

Termin: do uzgodnienia

Dodatkowe atrakcje przygotowywane dla odwiedzających Barbarkę

1. Kuligi

Kuligi na Barbarce w poprzednich latach organizowany były przez firmę, która prowadziła Stajnię na Barbarce i która w 2016 r. zmieniła siedzibę na Różankowo. Wszelkie zapytania w sprawie organizacji kuligów prosimy kierować bezpośrednio do właścicieli Stajni Zorajka - tel. 697623612. Szkoła Leśna na Barbarce wyraża zgodę na organizację kuligów na Barbarce przez Stajnię Zorajka, po uprzednim zgłoszeniu, ale nie odpowiada przebieg i organizację kuligów.

2. Biegówki na Barbarce

Wypożyczalnia nart biegowych (Firmą Sikor-ski z Unisławia,  tel. 782 325 018; 665 008 525) planuje  uruchomić swoją działalność na Barbarce jeśli  wystąpią odpowiednie warunków śniegowe i wtedy podamy informacje na temat ich godzin funkcjonowania.

3. Organizacja ognisk

W celu zorganizowania ogniska prosimy o kontakt z biurem Szkoły Leśnej na Barbarce  tel. 56 657 60 85.

Standardowa opłata za organizację ogniska bez prowiantu w przypadku grup szkolnych  do 30 osób to 80 zł/2h.

Szczegółowy cennik znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej szkola-lesna.torun.pl/index.php

W celu pobrania elektronicznej wersji elektronicznej oferty warsztatów na ferie - kliknij tutaj