11.04.2024 15:00

Konkurs na EKO CHALLENGE dla toruńskich placówek oświatowych pn Podejmij wyzwanie o natury dbanie

Zapraszamy  placówki oświatowe działające na terenie Gminy Miasta Toruń do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym w formie eko challengu pn. „Podejmij wyzwanie o natury dbanie”

Po co to robimy - żeby promować postawy ekologiczne wśród dzieci, młodzieży i dorosłych przyczyniających się do ochrony środowiska, a także żeby wspierać aktywności społeczności lokalnych w zakresie racjonalnego korzystania z zasobów środowiska, w tym szczególnie adaptacji do zmian klimatu i przeciwdziałania zanieczyszczeniom powietrza i niskiej emisji, oszczędzania energii i wody.

Dla kogo: całe społeczności szkolne z placówki oświatowych działające na terenie Gminy Miasta Toruń (uczniowie, nauczyciele, pozostali pracownicy placówki, a pośrednio również członkowie ich rodzin)

Kiedy: konkurs realizowany jest do czerwca 2024 r.

• Zadanie konkursowe
: przedstawienie w formie prezentacji albo filmiku (czas trwania max 1 minuta) działań ekologicznych, które podejmowane są każdego dnia przez uczniów w danej szkole pn. „Jeden dzień z ekologicznego życia w naszej szkole” i zaprezentowanie go przez media społecznościowe placówki

• Nagroda – ogród deszczowy o wartości 10 tys. złotych zbudowany na terenie zwycięskiej placówki

• Terminarz i przebieg konkursu:
o 11 kwiecień –15 maj 2024 – nominacje i wykonywanie zadań przez placówki - pierwszą placówkę do udziału w konkursie zaprosi oficjalnie Szkoła Leśna na Barbarce na facebooku Szkola Leśna na Barbarce. Następnie placówka, która podejmie wyzwanie i wykonana zadanie, nominuje - zaprosi do udziału kolejne 3 placówki oświatowe itd. Kolejne nominacje i zadania rozgrywać się będą w ciągu 1 miesiąca, Każda placówka na podjęcie decyzji o przyjęciu wyzwania będzie miała 2 dni, a na jego wykonanie 5 dni od momentu nominacji.
UWAGA! Jeśli placówka chce włączyć się do konkursu i nie czekać na nominację przez inne szkoły może nadesłać formularz zgłoszeniowy on-line, wykonać w ciągu pięciu dni zadanie konkursowe i również nominować do zabawy kolejnych uczestników.
o 16- 17 maja 2024 - ocena materiałów konkursowych przez jury i wybór 10 prac i opublikowanie ich na Facebooku Szkoły Leśnej na Barbarce.
o 18-31 maja 2024 - głosowanie internetowe – każdy internauta będzie mógł oddać głos na wybrany przez siebie prezentację/filmik poprzez zostawienie pod postem „lajka – Lubię to”. Filmik lub prezentacja, która w okresie głosowania zdobędzie najwięcej polubień wygra konkurs i zdobędzie nagrodę.
o 3 czerwca 2024 r.- ogłoszenie wyniku głosowania internetowego.
o Do 20 czerwca 2024 r. – budowa ogrodu deszczowego na terenie zwycięskiej placówki oświatowej.

Biuro konkursowe: Szkoła Leśna na Barbarce, ul. Przysiecka 13, 87-100 Toruń , tel. 56 657 60 85 wew. 85., e-mail: k.marke@szkola-lesna.torun.pl
Dofinansowanie: Konkurs organizowany jest w ramach projektu pn. ”Toruń dba o środowisko dla przyszłych pokoleń”, który realizowany jest dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń. Całkowity koszt realizacji projektu to 122.000 zł, kwota dotacji 97.000zł

Załączniki:
Formularz on - line – dla placówek, które chciały być wziąć udział w konkursie bez czekania na nominacje - https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc7J0c-u3zip0hatCxa9SWXhO26hcnxCKxEWaD70bNFktI2AQ/viewform