26.03.2024 10:02

Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń 2024

Stowarzyszenie „Tilia”, Szkoła Leśna na Barbarce oraz Nadleśnictwo Toruń zapraszają mieszkańców Torunia do udziału w corocznej akcji pn. „Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń 2024”.

Kiedy: 06 kwietnia 2024 sobota (godziny 10.00 -14.00)

Gdzie: Osada Leśna Barbarka, ul. Przysiecka 13, 87-100, Toruń

Pobierz od nas bezpłatnie sadzonki drzewek leśnych (1 osoba – max. 5 szt.) i posadź na swoim terenie.

Prosimy zabrać ze sobą wiaderko/worek/torbę na sadzonki.

Ze względu na ograniczoną ilość sadzonek drzewka będą rozdawane zgodnie z kolejnością zgłoszenia na stanowisku. Jeśli w trakcie akcji niewydane zostaną wszystkie sadzonki, dopuszcza się wydanie pozostałych drzewek zainteresowanym osobom w większej liczbie.

Na czas wydarzenia przygotowane zostaną stanowiska edukacyjne oraz gra terenowa dla dzieci z nagrodami.

W ramach akcji dla osób nieposiadających własnego terenu, przewidzieliśmy możliwość pobrania od nas sadzonki i posadzenia jej we wyznaczonym przez nas miejscu na Barbarce.

Do zobaczenia!

Projekt pn. „Toruń dba o środowisko dla przyszłych pokoleń” dofinansowany jest ze środków Gminy Miasta Toruń. Całkowity koszt realizacji projektu to 122 000,00 zł, a wartość otrzymanej dotacji 97 000,00 zł.