18.03.2024 09:00

Zapraszamy nauczycieli z województwa kujawsko-pomorskiego do skorzystania z bezpłatnych materiałów edukacyjnych

Szanowni Dyrektorzy i Nauczyciele,

Zapraszamy placówki oświatowe z województwa kujawsko-pomorskiego do włączenia się w realizację działań projektu pn. „Chrońmy powietrze – przeciwdziałajmy niskiej.

Co oferujemy:

• bezpłatne pakiety edukacyjne na podstawie, których będziecie mogli przeprowadzić ze swoimi uczniami dwugodzinne na terenie Waszej placówki oświatowej warsztaty z zakresu przeciwdziałania zanieczyszczeniom powietrza i niskiej emisji

Pakiety dostosowane są do trzech grup wiekowych:

• uczniowie klas I-IV SP temat „Czyste powietrze – zdrowe życie”
  • uczniowie klas V-VIII SP temat "Ciepły dom i czyste powietrze"
  • uczniowie klas ponadpodstawowych temat "Mam prawo do czystego powietrza"

Pakiety składają się ze: scenariusza warsztatów z kartami pracy, zadaniami aktywizacyjnymi  oraz prezentacji multimedialnej z filmikami i quizami.

• 30 godzin chatów/ warsztatów zdalnych ze specjalistą ds. edukacji ekologicznej na platformie Zoom dla uczniów, z którymi będziecie Państwo realizować warsztaty.
  • realizację konkursu plastycznego na terenie 20 placówek, w których  z warsztatów prowadzonych na podstawie przekazanych materiałów, skorzysta co najmniej 5 klas/grup. Konkurs rozgrywany będzie w danej placówce, której przekażemy 6 nagród o wartości ok 50 zł dla zwycięzców.

Jak zgłosić chęć skorzystania z pakietów edukacyjnych:

• Prosimy o uzupełnienie formularza on-line

docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdZ0Hg2Rzy6Da6GecX-dCUztJ9eBV9sqkWswY1igkMdbAaDDg/viewform

Jaki jest cel naszych działań:

• podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej, upowszechnianie wiedzy, aktywizacja społeczna, budowanie społeczeństwa obywatelskiego i kształtowanie postaw proekologicznych społeczeństwa (w tym dzieci i młodzieży) w zakresie przeciwdziałania emisjom zanieczyszczeń powietrza.

Dodatkowe informacje:

• Z jednej placówki może wziąć udział w warsztatach jedna lub wiele grup/ klas.
  • Zaplanowano, iż z materiałów przekazanych placówkom w ramach tego projektu skorzysta 2600 uczniów.
  • W przypadku placówek, które chciałby wziąć udział w chatach on - line oraz organizować konkurs plastyczny dla swoich uczniów liczba miejsc jest ograniczona i o zakwalifikowaniu się na nie decydować będzie kolejność nadsyłania zgłoszeń.
  • Warsztaty oraz konkurs plastyczny mogą być realizowane na terenie placówek do października 2024.
  • Po zrealizowaniu warsztatów na podstawie przesłanych materiałów oraz konkursu nauczyciel prowadzący zobowiązany będzie od przesłania potwierdzenia realizacji  działań wraz z datą i liczbą uczestników.
  • Informacje o działaniach projektu, w tym link do formularza on – line zamieszczone są na naszej stronie internetowej w zakładce Projekty http://szkola-lesna.torun.pl/projekty/2024-rok/2023-chronmy-powietrze-przeciwdzialajmy-niskiej-emisji.html

Załączniki- pobierz zaproszenie - kliknij tutaj