01.02.2023 09:02

Zapraszamy na spotkanie ,,O wilku mowa..."

Stowarzyszenie Tilia prowadzące Szkołę Leśną na Barbarce zaprasza wszystkich chętnych na wykład pt. ,,O wilku mowa…..” Odbędzie się on 12.02.2023 (niedziela) w godzinach 14.00 – 16.00 w budynku Leśniczówki na terenie Osady Leśnej na Barbarce. Zapraszamy do dyskusji na temat:
- biologii gatunku
- struktury wilczej grupy rodzinnej
- sposobów komunikacji wilków
- rozmieszczeniu i liczebności gatunku w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem okolic Torunia
Najmłodszych miłośników wilków zapraszamy na:
- odciskanie tropów zwierząt w glinie
- wykonywanie masek leśnych zwierząt
Naszym prelegentem będzie dr hab. inż. Piotr Sewerniak, prof. UMK z Katedry Gleboznawstwa i Kształtowania Krajobrazu. To znany specjalista z zakresu gleboznawstwa leśnego i typologii gleb, który zajmuje się również ekologią lasu, szczególnie ekologią wilka.

Wszystkich zainteresowanych tą tematyką serdecznie zapraszamy. Spotkanie jest bezpłatne. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie uczestnictwa w biurze Szkoły Leśnej, pod nr tel. 56 657 60 85 lub na adres mailowy a.makowska@szkola-lesna.torun.pl