30.11.2022 09:00

Zapraszamy na przedświąteczne rodzinne warsztaty pn "Zimowy słój pełnej niespodzianek"

Serdecznie zapraszamy na
warsztaty pn. „Zimowy słój pełen niespodzianek”
Kiedy: 3 grudnia 2022 r. (sobota) godz. 9.30-13.30
Dla kogo: mieszkańcy Torunia, dzieci w wieku szkolnym z opiekunami, dorośli
Gdzie: Kawiarenka Naprawcza STAJNIA na Barbarce, ul. Przysiecka 13, Toruń
Zapisy: tel. 56 657 60 85 wew. 85 lub mailowo k.marke@szkola-lesna.torun.pl
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Co będziemy robić:
Podświetlaną świąteczną dekorację w słoju
Co zabrać ze sobą na warsztaty:
- słoik lub przezroczysty wazon z szerokim otworem, małe figurki/ dekoracje, które można będzie włożyć do Waszego słoja
NIE KUPUJCIE NOWYCH RZECZY!
Jeśli czegoś nie macie znajdziecie je w naszych zasobach ;-)

Celem warsztatów jest zmiana świadomości społecznej, edukacja, promocja i upowszechnianie towarów i usług, umożliwiających redukcję wytwarzania odpadów, zmiana postaw oraz zachęcenie do ekonomii współdzielenia. Efektem będzie wzrost świadomej, zrównoważonej konsumpcji, ograniczanie zakupu dóbr i usług zgodnie ze swoimi potrzebami, z uwzględnieniem produktów przyjaznych środowisku oraz ich kosztu ekologicznego. Podczas warsztatów promowane będą m.in.: idee gospodarki cyrkularnej i ponownego użycia przedmiotów w tym upcycling.

Projekt pn „Ograniczaj, segreguj, odzyskuj - Toruń wie jak postępować z odpadami”,
realizowany jest dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń. Całkowity koszt realizacji projektu to 54 000 zł, a wartość otrzymanej dotacji 37 000 zł.