21.09.2020 11:50

Zapraszamy do udziału w akcji "Las dla ludzi, ludzie dla lasu"

Szkoła Leśna na Barbarce oraz Stowarzyszenie „Tilia”
zapraszają do udziału
w otwartym plenerowym spotkaniu rodzinnym
pn. „Las dla ludzi, ludzie dla lasu ”

Kiedy: 27 września 2020 r. , godz. 14.00-17.00
Gdzie: Osada Leśna na Barbarce, ul. Przysiecka 13, 87-100 Toruń
Dla kogo: Dla każdego
Zapisy: brak

W programie:
•    konkurs na Króla lub Królową Grzybobrania - do wygrania Voucher o wartości 200 zł do Pierogarni Stary Młyn w Toruniu,
•    stanowiska edukacyjne plastyczne związane z lasem i grzybami,
•    zabawa terenowa dla dzieci i dorosłych pn. „Muchomory pogubiły kropki”,
•    zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych,
•    bicie Rekordu Polski w przytulaniu drzew,
•    na Barbarkowej Scenie w godz. 15.30-16.30 występ muzyczny Przemka Łososia i Wiesława Kryszewskiego z Zespołu Open Blues,
•    kiermasz produktów regionalnych i rękodzieła,
•    ognisko (prowiant we własnym zakresie)

Las dla ludzi, ludzie dla lasu – więcej informacji

Celem wydarzenia jest promowanie postaw ekologicznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych przyczyniające się do ochrony środowiska. W ramach akcji zaprezentowany zostanie aspekt ochrony lasu. Chcemy pokazać mieszkańcom wartość lasu oraz w jaki sposób możemy ekologicznie korzystać z jego uroków i zachęcić do świadomych spacerów leśnymi dróżkami. Motywem przewodnim akcji jest popularyzacja grzybobrania, a także wiedzy na temat znajomości grzybów jadalnych i trujących.

Konkurs na Króla i Królowa Grzybobrania trwa od 23 do 27 września 2020 r. Żeby w nim wziąć udział należy wybrać się na grzybobranie w  tym okresie, a następne zgłosić się do
siedziby Szkoły Leśnej na Barbarce w celu zważenia zebranych jadalnych grzybów. Rozstrzygniecie konkursu nastąpi w niedzielę w czasie akcji. Regulamin konkursu - kliknij tutaj

W czasie wydarzenia zostanie zorganizowana  także kolejna próba pobicia Rekordu Polski  - Najwięcej osób przytulających drzewa jednocześnie. Pierwszy raz udało nam się to zrobić rok temu 29.09.2019 r. – wtedy drzewa przytulało 159 osób. Teraz musi być nas więcej ;-)

Wydarzenie realizowane  jest w ramach projektu „Toruń dba o środowisko dla przyszłych pokoleń” dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Toruń.