29.11.2019 00:00

Powiat Toruński walczy z zanieczyszczeniem powietrza

W tym miesiącu na terenie 3 placówek oświatowych powiatu toruńskiego gościło nasze mobilne stanowisko edukacyjne z warsztatami „Chrońmy powietrze – przeciwdziałajmy niskiej emisji”. W trakcie warsztatów uczestnicy poznawali przyczyny  zanieczyszczeń powietrza, wpływ zanieczyszczeń na zdrowie człowieka a co najważniejsze sposoby przeciwdziałania zanieczyszczeniom.

Może do kogoś z Was trafi ulotka zachęcająca do ochrony powietrza, promująca zdrowe zachowania przygotowywana podczas warsztatów przez uczestników.

Dziękujemy dyrektorom i pracownikom Szkół Podstawowym w Wybczu i Lubiczu Dolnym oraz Zespołowi Szkół Specjalnych w Chełmży, które nas zaprosiły. Mamy nadzieję, ze w przyszłym roku spotkamy się w innych placówkach z powiatu.

Wizyty mobilnego stanowiska edukacyjnego zrealizowane zostały w ramach projektu pn. „Chrońmy powietrze – przeciwdziałajmy niskiej emisji” finansowanych ze środków Powiatu Toruńskiego oraz środków własnych Stowarzyszenia „Tilia”


Projekt pn. Człowiek, środowisko, integracja. Rozwój ośrodka edukacji ekologicznej w Toruniu finansowany z Mechanizmu Finansowego EOG.