18.11.2019 00:00

SZKOLENIE MEDYCZNO-SURWIWALOWE czyli jak reagować w sytuacjach zagrożenia w terenie.

W imieniu Organizatora zapraszamy zainteresowanych nauczycieli, trenerów wychowawców do udziału w szkoleniu medyczno-surwiwalowym, które organizowane jest  23 listopada 2019 r w Szkole Leśnej na Barbarce.

Poniżej więcej informacji przesłanych przez Organizatora

Jako pierwsi w Polsce połączyliśmy RATOWNICTWO MEDYCZNE I SURWIWAL.
Korzystając z naszego doświadczenia PRZYGOTOWALIŚMY GOTOWE ROZWIĄZANIA I SCHEMATY DZIAŁANIA, KTÓRE:
> pokażą jak wieloaspetkowo przygotować się do wyjścia w teren,
> pomogą uchronić się przed niebezpieczeństwem i sprawnie
zareagować w razie sytuacji zagrożenia,
> pomogą rozpoznać i radzić sobie z objawami ukąszeń, alergii,
zadławień, zatruć itp.
> przygotują do sprawnej komunikacji ze służbami ratowniczymi w
terenie
> wesprą w pracy z grupą w sytuacji zagrożenia (potencjalnego i
realnego).

Zrobiliśmy to, aby ZREDUKOWAĆ LĘK PRZED WYJŚCIEM Z TEREN i ułatwić zadanie WYCHOWAWCOM, NAUCZYCIELOM, EDUKATOROM, INSTRUKTOROM, którzy często pracują z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi w plenerze. Do udziału zachęcamy również RODZICÓW, którzy nie wyobrażają sobie wychowania dzieci bez kontaktu z naturą.

KIM JESTEŚMY

BARTEK GUENTZEL
edukator przyrody, organizator setek wypraw i biwaków na łonie natury. Twórca m.in takich projektów jak: Droga do Lasu Wyprawy Małych Traperów, Dzikie Baby, czy Ekspedycja Rodzinna.

Opowiem o najczęstszych zagrożeniach w mojej pracy, tym jak sobie z nimi radzę - skupię się na surwiwalu i efektywnej pracy z grupą, która jest kluczowa w zapewnieniu bezpieczeństwa.

TOMEK MODRZEWSKI
ratownik medyczny, specjalizujący się w pomocy dzieciom, który dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu uratował niejedno ludzkie życie. Jego szkolenia z pierwszej pomocy przyciągają tłumy zadowolonych słuchaczy

Pokażę jak teoretyczną wiedzę o pierwszej pomocy, którą zdobywamy na różnych kursach, wykorzystać w warunkach plenerowych i jak skutecznie wezwać pomoc.

ZAGADNIENIA

Blok SURWIWALOWY czyli jak radzić sobie zimą w terenie z grupą lub samemu.
przygotowanie do wyprawy
wyposażenie plenerowej apteczki i plecaka
przedmioty codziennego użytku, które mogą nieść pomoc
ocena zagrożenia
załamanie pogody
zagubienie,
budowa schronienia,
unikanie paniki i angażowanie grupy w pomoc
rozpalenie ognia w trudnych warunkach
mity dotyczące zagrożeń ze strony przyrody
przygotowanie się do noclegu w lesie

Blok MEDYCZNY czyli praktyczne podejście do wypadków, które mogą wydarzyć się (nie tylko) w terenie:
wyziębienie
odmrożenie
rany
wybity ząb
zakrztuszenie
epilepsja
wzywanie pomocy w terenie
złamania, urazy
przywracanie czynności krążeniowo-oddechowych
ciała obce w oku,
ocena stanu poszkodowanego,
krwotoki
oparzenie,
zabezpieczenie poszkodowanego do przybycia służb ratunkowych

CZYM TO SZKOLENIE RÓŻNI SIĘ OD INNYCH?

Po pierwsze, sposobem prowadzenia szkolenia. WIĘKSZOŚĆ CZASU SPĘDZIMY W PLENERZE, tak aby jak najbardziej realistycznie oddać sytuacje, które chcemy przećwiczyć.
Przykład: w trakcie szkolenia będziemy pić gorącą herbatę przygotowaną na ognisku. To świetna sytuacja do omówienia tego jak zapobiegać poparzeniom (dowiecie się jak bezpiecznie gotować na ogniu oraz jak bezpiecznie podawać gorący napój drugiej osobie) oraz co zrobić, gdy nieszczęśliwie dojdzie do oparzenia i jak zabezpieczyć poszkodowanego tym co mamy pod ręką.

Po drugie, POZIOMEM ZAANGAŻOWANIA. Ponieważ obydwaj jesteśmy pasjonatami tego co robimy, angażujemy się na 100% i tego oczekujemy również od Ciebie. Jeżeli chcesz wziąć udział w szkoleniu, tylko po to, żeby wzbogacić swoją kolekcję dyplomów i certyfikatów, to wiedz, że nie otrzymasz go siedząc w kącie i gapiąc się w telefon. My damy z siebie wszystko, aby przygotować Cię do bezpiecznego poruszania się po lesie i oczekujemy, że Twoje zaangażowanie będzie na podobnym poziomie.

MIEJSCE SZKOLENIA:
Szkołą Leśna w podtoruńskiej Barbarce

CZAS TRWANIA SZKOLENIA: 8 godzin

CO DOSTAJESZ:
- 7 godzin intensywnego szkolenia z doświadczonymi instruktorami
- zdrowy i smaczny posiłek
- certyfikat ukończenia surwiwalowego kursu pierwszej pomocy respektowany przez PIP, Sanepid itp.
- prezent, który może uratować Ci życie

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ:
1. Ubierz się ciepło, wygodnie, oraz tak żeby nie płakać po rozdartej, czy przypalonej kurtce, pamiętaj też o latarce.
2. Szkolenie w dużej części odbywać się będzie w terenie, bez względu na warunki atmosferyczne. Im gorsza pogoda, tym wierniej oddana sytuacja kryzysowa, którą będziemy ćwiczyć :)
3. Zjedz coś przed wyjściem, bo przerwa obiadowa będzie dopiero po trzech godzinach!
4. Kawę, herbatę i ciepły posiłek otrzymasz na miejscu.
5. Przemyśl jakie sytuacje chcesz omówić z instruktorami. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania i pomóc w rozwiązaniu problemu.

CENA:

Koszt udziału w szkoleniu wynosi 170 złj.
Zniżka dla grup powyżej 4 osób: 140 zł / osoba

Jeżeli chcesz wziąć udziału w szkoleniu, lub chcesz zorganizować takie na własnym terenie, skontaktuj się z Bartkiem: bartek@drogadolasu.pl, 501373617

Po uzyskaniu informacji dotyczącej dostępności miejsc prosimy o wpłatę na konto firmy Droga Do Lasu. Numer rachunku:
W tytule wpisując: szkolenie, 23 listopada