12.09.2019 00:00

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt

W związku z realizacją dotowanego z Gminy Miasta Toruń projektu pn. ,,Edukacja ekologiczna w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu w 2019 r.” zapraszamy na zajęcia dotyczące opieki nad bezdomnymi zwierzętami na terenie Schroniska w Toruniu. Warsztaty oparte będą na zwiedzaniu schroniska, dla młodszych uczniów oparte będą na poszukiwaniu ukrytych wskazówek i zagadek. W trakcie zwiedzania uczniowie poznają zasady pracy schroniska, sposoby pomocy bezdomnym zwierzętom oraz zastanowią się wspólnie co można zrobić by zmniejszyć liczbę zwierząt przebywających w schronisku.

W ofercie znajdują się dostosowane do różnych grup wiekowych, tematy zajęć:

- ,,Witamy w schronisku”

- ,,Zwierzę- radość i obowiązek”

- ,,Walczymy z bezdomnością”

W ramach realizacji projektu „Edukacja ekologiczna w Schronisku dla Zwierząt” Stowarzyszenie Tilia wspólnie ze Schroniskiem dla Zwierząt w Toruniu organizuje w wybranych szkołach i przedszkolach zajęcia edukacyjne o tematyce związanej z opieką nad zwierzętami. Podobne punkty edukacyjne organizowane były w wielu placówkach już od roku 2012.