20.05.2019 00:00

Zapraszamy mieszkańców Torunia do udziały w wydarzeniach pn .”Niska emisja-palący problem”.

Stowarzyszenie „Tilia” wraz ze Szkołą Leśną na Barbarce zaprasza mieszkańców Torunia, w tym w szczególności mieszkańców dzielnic: Podgórz, Stare miasto i Bydgoskie Przedmieście na organizowane wydarzenie ekologiczno-edukacyjne pn.”Niska emisja-palący problem”.

Na stanowisku zostaną przygotowane dla uczestników komplet plansz z zadaniami edukacyjnymi układanka/rozsypanka  literowa dla młodszych dzieci,  terenowa gra planszowa o wymiarach 2,5 m x 2,5 m, z dużą kostką, mini laboratorium „prof. Smoga” gdzie uczestnicy będą mogli skorzystać z zestawów doświadczalnych - Energia odnawialna wody - wiatru - słońca, maski antysmogowe do prezentacji, maseczki papierowe chroniące przed pyłami i kurzem do pomalowania, kolorowanki, karty zadań do konkursów, chmurki do wpisania haseł zachęcających do ochrony powietrza, drobne nagrody i słodycze.

Spotykamy się:

• 24 maja na terenie  Szkoły Podstawowej Montessori przy ul. Poznańskiej 57/59 od godz. 9.00
  • 1 czerwca na terenie Parku Bydgoskiego od godz. 9.00
  • 1 czerwca na terenie placu zabaw „Piernikowe Miasteczko” od godz. 16.00