29.03.2019 08:05

Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń 2019 r.- 6 kwietnia zapraszamy po bezpłatne sadzonki drzewek leśnych

Stowarzyszenie „Tilia”, Szkoła Leśna na Barbarce oraz Nadleśnictwo Toruń zapraszają mieszkańców Torunia i okolic do udziału w corocznej akcji pn. „Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń” podczas której mieszkańcy Torunia i regionu sadzą drzewka w swoim otoczeniu.

KIEDY: 6 KWIETNIA 2019 r. (sobota) godz. 10.00 -14.00

GDZIE: Osada Leśna Barbarka, na małej polanie przy stawie

PRZEBIEG AKCJI:
•    Do rozdania będzie około 1000 bezpłatnych sadzonek - drzewek leśnych tj. m.in.: jarząb, lipa, dąb, modrzew, klon, sosna.
•    Każda akcja przekazywania sadzonek połączona jest z akcją wspierania Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu, z którym Stowarzyszenie „Tilia” współpracuje od wielu lat.

Jeśli 1 osoba przyniesie 1 opakowanie suchej karmy dla zwierząt (kota/psa) lub 1 kg ryżu otrzyma 5 młodych drzewek (sadzonek).

•    Jeśli nie zabrałeś ze sobą karmy a chciałbyś wziąć udział w akcji pomóż nam stworzyć fajne hasła promujące sadzenie drzew wśród mieszkańców Torunia!
Możesz to zrobić na miejscu. Jeśli masz dzieci niech przyozdobią hasło pięknym rysunkiem. Kartki i kredki dostępne będą na miejscu!
•    Nie zabrałeś ryżu i karmy, a Twoje dzieci nie mają ochoty rysować, będziesz mógł zamieścić hasło na Facebooku!

•    Ze względu na ograniczoną ilość sadzonek drzewka rozdawane będą zgodnie z kolejnością zgłoszenia na stanowisku.
•    Jeśli w czasie trwania akcji nie wydane zostaną wszystkie sadzonki  dopuszcza się wydanie pozostałych drzewek zainteresowanym osobom w większej liczbie.

Możecie posadzić drzewko na terenie Barbarki!
Ze względu na duże zainteresowanie postanowiliśmy powtórzyć ofertę specjalną z roku ubiegłego pn. „Sadzimy drzewa na Barbarce” skierowaną do osób,  które chciałyby posadzić drzewko np. upamiętniające ważne wydarzenie w ich życiu.
Z oferty skorzystać mogą osoby, które bardzo chcą posadzić swoje drzewko a nie mają własnego terenu. Podpowiadamy: może to być rocznica ślubu, zaręczyny, kolejne urodziny ale wystarczy również tylko dobry humor i chęć wzięcia udziału w akcji.
W związku z tym, czekamy na 10 chętnych, którym w sobotę  6.04.19 r. w godz. 10.00-14.00 wskażemy miejsce nasadzenia na terenie naszej Osady.
Sadzimy miododajne lipy!
Udostępnimy Wam narzędzia i przekażemy sadzonkę miododajnej i przyjaznej dla owadów zapylających lipy. Wraz z sadzonką otrzymacie drewnianą tabliczkę i marker, aby umieścić napis upamiętniający okazję posadzenia drzewka.
Zgłoszenia na sadzenie drzew na Barbarce prosimy przesłać nam poprzez zamieszczenie komentarza w dyskusji pod tym wydarzeniem na facebooku Szkoły Leśnej na Barbarce. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Na zgłoszenia osób chcących posadzić drzewo na Barbarce czekamy do piątku (5 kwietnia) do godz. 14.00