29.03.2019 08:05

Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń 2019 r.- 6 kwietnia zapraszamy po bezpłatne sadzonki drzewek leśnych

Stowarzyszenie „Tilia”, Szkoła Leśna na Barbarce oraz Nadleśnictwo Toruń zapraszają mieszkańców Torunia i okolic do udziału w corocznej akcji pn. „Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń” podczas której mieszkańcy Torunia i regionu sadzą drzewka w swoim otoczeniu.

KIEDY: 6 KWIETNIA 2019 r. (sobota) godz. 10.00 -14.00

GDZIE: Osada Leśna Barbarka, na małej polanie przy stawie

PRZEBIEG AKCJI:
•    Do rozdania będzie około 1000 bezpłatnych sadzonek - drzewek leśnych tj. m.in.: jarząb, lipa, dąb, modrzew, klon, sosna.
•    Każda akcja przekazywania sadzonek połączona jest z akcją wspierania Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu, z którym Stowarzyszenie „Tilia” współpracuje od wielu lat.Jeśli 1 osoba przyniesie 1 opakowanie suchej karmy dla zwierząt (kota/psa) lub 1 kg ryżu otrzyma 5 młodych drzewek (sadzonek).

•    Jeśli nie zabrałeś ze sobą karmy a chciałbyś wziąć udział w akcji pomóż nam stworzyć fajne hasła promujące sadzenie drzew wśród mieszkańców Torunia!
Możesz to zrobić na miejscu. Jeśli masz dzieci niech przyozdobią hasło pięknym rysunkiem. Kartki i kredki dostępne będą na miejscu!
•    Nie zabrałeś ryżu i karmy, a Twoje dzieci nie mają ochoty rysować, będziesz mógł zamieścić hasło na Facebooku!

•    Ze względu na ograniczoną ilość sadzonek drzewka rozdawane będą zgodnie z kolejnością zgłoszenia na stanowisku.
•    Jeśli w czasie trwania akcji nie wydane zostaną wszystkie sadzonki  dopuszcza się wydanie pozostałych drzewek zainteresowanym osobom w większej liczbie.

Możecie posadzić drzewko na terenie Barbarki!
Ze względu na duże zainteresowanie postanowiliśmy powtórzyć ofertę specjalną z roku ubiegłego pn. „Sadzimy drzewa na Barbarce” skierowaną do osób,  które chciałyby posadzić drzewko np. upamiętniające ważne wydarzenie w ich życiu.
Z oferty skorzystać mogą osoby, które bardzo chcą posadzić swoje drzewko a nie mają własnego terenu. Podpowiadamy: może to być rocznica ślubu, zaręczyny, kolejne urodziny ale wystarczy również tylko dobry humor i chęć wzięcia udziału w akcji.
W związku z tym, czekamy na 10 chętnych, którym w sobotę  6.04.19 r. w godz. 10.00-14.00 wskażemy miejsce nasadzenia na terenie naszej Osady.
Sadzimy miododajne lipy!
Udostępnimy Wam narzędzia i przekażemy sadzonkę miododajnej i przyjaznej dla owadów zapylających lipy. Wraz z sadzonką otrzymacie drewnianą tabliczkę i marker, aby umieścić napis upamiętniający okazję posadzenia drzewka.
Zgłoszenia na sadzenie drzew na Barbarce prosimy przesłać nam poprzez zamieszczenie komentarza w dyskusji pod tym wydarzeniem na facebooku Szkoły Leśnej na Barbarce. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Na zgłoszenia osób chcących posadzić drzewo na Barbarce czekamy do piątku (5 kwietnia) do godz. 14.00


Projekt pn. Człowiek, środowisko, integracja. Rozwój ośrodka edukacji ekologicznej w Toruniu finansowany z Mechanizmu Finansowego EOG.