30.01.2019 00:00

Rozpoczynamy zapisy na bezpłatne warsztaty w sezonie wiosennym 2019 roku

Witamy wszystkich sympatyków Barbarki po feriach.

Z przyjemnością informujemy o możliwości skorzystania z bezpłatnych warsztatów edukacyjnych w okresie od 1 marca do 31 maja 2019 r. Warsztaty są bezpłatne dla grup z palcówek oświatowych zlokalizowanych na terenie Gminy Miasta Torunia.


Przypominamy, że warsztaty organizowane w Szkole Leśnej na Barbarce mają charakter terenowy, jednakże w przypadku pogody uniemożliwiającej przeprowadzenie zajęć w terenie grupy mają zarezerwowane na czas warsztatów sale dydaktyczne.

Liczba bezpłatnych warsztatów jest ograniczona. Nauczycieli zainteresowanych ofertą prosimy o kontakt pod nr telefonu 56 657 60 85, osoba do kontaktu p. Wioletta Leszczyńska.


W okresie wiosennym proponujemy warsztaty o tematyce:
•    Wiosna w lesie - warsztaty dla grup przedszkolnych i szkolnych, czas trwania 2 godz. lekcyjne. Podczas zajęć tropimy wiosnę. Uczestnicy sprawdzą jakie rośliny już zakwitły, które ptaki założyły gniazda oraz zbadają które drzewa „obudziły się” ze snu zimowego.
•    Obserwacje ornitologiczne - warsztaty dla grup przedszkolnych i szkolnych, czas trwania 2 godz. lekcyjne. Podczas warsztatów uczestnicy poznają wiosenne zwyczaje ptaków, nauczą się rozpoznawać głosy ptaków występujących na terenie Osady. Młodsze dzieci wykonają tematyczne wyklejanki a starsze breloczki.
•    Żaby i ropuchy szukają pomocy - warsztaty dla grup przedszkolnych i szkolnych, czas trwania 2 godz. lekcyjne. Warsztaty mają formę gry dydaktycznej, w trakcie której uczestnicy poznają 10 gatunków płazów występujących na terenie naszego kraju. Wiadomości utrwalimy uzupełniając karty zadań oraz tematyczne wylepianki i układanki.
•    Drzewa i krzewy - warsztaty dla grup przedszkolnych i szkolnych, czas trwania 2 godz. lekcyjne. Uczestnicy warsztatów poznają gatunki drzew i krzewów oraz typy lasów, które tworzą te gatunki. W trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób człowiek wykorzystuje drewno, owoce czy kwiaty.  Na podsumowanie wykonamy kartę zielnika z opisem liścia wybranego gatunku drzewa oraz skorzystamy z gier dydaktycznych typu memo, puzzle, układanka.
•    Leśne podchody do przyrody - warsztaty dla grup przedszkolnych i szkolnych, czas trwania 2 godz. lekcyjne. Warsztaty mają formę gry dydaktycznej, w trakcie której poznajemy tajniki gatunków roślin, zwierząt, procesów przyrodniczych oraz zasady zachowania się w lesie i na terenach chronionych.
•    Energia a środowisko - warsztaty dla grup szkolnych, czas trwania 3 godz. lekcyjne. Do dyspozycji uczestników przygotowano stanowiska edukacyjne dotyczące odnawialnych źródeł energii, gdzie zaprezentowano możliwości wykorzystania  powstałej energii. Podczas warsztatów zastanowimy się jaka jest przyszłość energetyczna naszego kraju,  spróbujemy stworzyć ekologiczny dom i opracujemy katalog zachowań sprzyjających oszczędzaniu energii i zmniejszaniu zanieczyszczenia środowiska.

Jeśli Państwo nie znaleźli interesujących Was warsztatów zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą warsztatów organizowanych w Szkole Leśnej na Barbarce dostępną na naszej stronie internetowej www.szkola-lesna.torun.pl.


Ponadto zapraszamy do skorzystania z pobytów na Zielonej Szkole w Bazie Noclegowej na Barbarce. Nasze pobyty charakteryzują się bogatym programem edukacyjnym.Warsztaty przyrodnicze i artystyczne na pobytach będą bezpłatne dla grup z palcówek oświatowych zlokalizowanych na terenie Gminy Miasta Torunia. Informacje o wolnych terminach można uzyskać pod nr tel. 56 657 60 89, osoba do kontaktu p. Sylwia Jaroszewicz-Burczyńska.

Do zobaczenia na leśnych ścieżkach.

W celu pobrania oferty do druku - kliknij tutaj


Projekt pn. Człowiek, środowisko, integracja. Rozwój ośrodka edukacji ekologicznej w Toruniu finansowany z Mechanizmu Finansowego EOG.