25.11.2018 00:00

Black week inaczej?

W Polce wzorem Stanów zjednoczonych trwa tzw. Black week . Jak go spędzacie? Byliście już na zakupach czy może właśnie wybieracie się do jakiejś galerii?

W wielu sklepach trwa okres wyprzedaży, który potrwa do Bożego Narodzenia.

Sklepy kuszą nas promocjami, nastrojowa muzyka świąteczna i pięknym zapachem.  Wybieramy się na zakupy, by kupić  ubrania, książki kosmetyki , czy sprzęty elektroniczne  i zaoszczędzić pieniądze. Niestety często po powrocie do domu okazuje się, że rzecz którą kupiliśmy nie do końca jest taka jak sobie wymarzyliśmy i tak naprawdę nie jest nam niezbędnie potrzebna. A co gorsze okazuje się, że jej cena wcale nie była taka atrakcyjna jak nam się wydawało…..

Czy więc warto spędzać niedzielę wśród tłumu ludzi przedzierając się między wieszakami?

A może by tak inaczej nie w sklepie i nie na wyprzedaży. Spokojnie i świadomie  ;-) tak jak organizatorzy wydarzenia pn.  NAPRAWMY MODĘ W CZARNY PIĄTEK, które przez weekend odbywa się w Kinie Wisła w Warszawie (https://www.facebook.com/events/335907730477837).

Poszukajcie podobnych wydarzeń w Waszych miejscowościach. Naprawdę warto wziąć w nich udział albo spędzić spokojnie niedzielę w domu z najbliższymi, a na zakupy wybrać się później z dokładnie przemyślaną listą zakupów.

Miłego dnia ;-)


Projekt pn. Człowiek, środowisko, integracja. Rozwój ośrodka edukacji ekologicznej w Toruniu finansowany z Mechanizmu Finansowego EOG.