06.11.2018 00:00

Zapraszamy toruńskich uczniów na bezpłatne warsztaty w listopadzie i w grudniu.

Szanowni Państwo,
Stowarzyszenie „Tilia” oraz Szkoła Leśna na Barbarce z przyjemnością informują o możliwości skorzystania z bezpłatnych warsztatów edukacyjnych w okresie od listopada do grudnia 2018 r. Warsztaty zostały dofinansowane ze środków Gminy Miasta Torunia i organizowane są dla uczniów toruńskich placówek oświatowych.
Przypominamy, że warsztaty organizowane w Szkole Leśnej na Barbarce mają charakter terenowy, jednakże w przypadku pogody uniemożliwiającej przeprowadzenie zajęć w terenie grupy mają zarezerwowane na czas warsztatów sale dydaktyczne. Liczba bezpłatnych warsztatów jest ograniczona. Nauczycieli zainteresowanych ofertą prosimy o kontakt pod nr telefonu 56 657 60 85  wew. 85 (poniedziałek-piątek godz. 8.00-16.00)

Pragnąc włączyć się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy na zajęcia „Klejnot w zielonej koronie. Barbarka dawniej i dziś”, w trakcie których uczestnicy wędrując szlakiem turystycznym poznają historię osady leśnej Barbarka i jej związków z Toruniem od czasów średniowiecza. Podczas zajęć uczestnicy biorą udział w grze dydaktycznej dotyczącej św. Barbary, a na zakończenie wykonują pracę plastyczną tematycznie związaną z Barbarką.

Ponadto proponujemy warsztaty o tematyce:

•    „Chrońmy powietrze – przeciwdziałajmy niskiej emisji” –  warsztaty dla grup szkolnych, czas trwania 3 godz. lekcyjne. W trakcie warsztatów uczestnicy będą się zmagać z rozwiązaniem problemu zanieczyszczenia powietrza, w tym w szczególności „niskiej emisji. Wezmą udział w grze dydaktycznej oraz  wykonają tematyczną pracę plastyczną – poster /plakat.
•    „Ślady i tropy zwierząt” - warsztaty dla grup przedszkolnych i szkolnych, czas trwania 2 godz. lekcyjne. Podczas warsztatów uczestnicy stają się prawdziwymi tropicielami zwierząt leśnych, poznają tropy i ślady bytowania zwierząt. Jako „zdobycz” zabierają do domów medaliony z tropami zwierząt.
•    „Hibernacja – sposobem na przetrwanie zimy” -  warsztaty dla grup przedszkolnych i  szkolnych, czas trwania 2 godz. lekcyjne. Podczas warsztatów uczestnicy poznają wyjątkowe zachowania zwierząt w czasie zimy,  odkryją ciekawostki związane ze snem zimowym i hibernacją.  Uczestnicy wykonają tematyczną figurkę do teatrzyku cieni.
•    „Ozdoby świąteczne – drugie życie odpadów” - warsztaty dla grup przedszkolnych i szkolnych, dostosowane do wieku uczniów. Uczestnicy wykorzystują do wykonania ozdób świątecznych materiały, przedmioty, które  są niepotrzebne, zbędne, powszechnie uznawane za odpady; np. puszka, słoik czy stare czasopismo lub płyta CD.

UWAGA!  NAUKOWY ZAWRÓT GŁOWY  na Barbarce
W okresie listopad-grudzień 2018 r. zapraszamy do skorzystania z promocyjnej oferty dotyczącej pobytów na Zielonej Szkole w Bazie Noclegowej na Barbarce.
Proponujemy 2-dniowy pobyt z 1 noclegiem w cenie 59 zł od 1 uczestnika - prawie 30 % taniej.
W cenie:
- 3 warsztaty edukacyjne prowadzone przez specjalistów ds. edu. ekologicznej (7 godz. lek.):
•    „Chrońmy powietrze – przeciwdziałajmy niskiej emisji” (3 godz. lekcyjne) oraz do wyboru 2 zajęcia :
•    „Ślady i tropy zwierząt” (2 godz. lekcyjne),
•    „Hibernacja – sposobem na przetrwanie zimy” (2 godz. lekcyjne) ,
•    „Klejnot w zielonej koronie. Barbarka dawniej i dziś” (2 godz. lekcyjne),
- nocleg,
- organizację ogniska,
- obiadokolację i śniadanie,

Chętnych nauczycieli zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Zgłoszenia, a także informacje dotyczące terminów  uzyskać można pod numerem telefonu 56 657 60 89, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00

W celu pobrania oferty kliknij tutaj