20.03.2018 11:50

Barbarki sprzatnie na wiosny powitanie

Dziś pierwszy dzień astronomicznej wiosny! Na Barbarce mimo, że mroźno to słonecznie i przyjemnie. Dziś podobnie jak w ubiegłych latach w Szkole Leśnej na Barbarce na przywitanie wiosny zorganizowaliśmy wraz z Nadleśnictwem Toruń akcję „Barbarki sprzątanie na wiosny powitanie”. Gościliśmy dzieci z czterech klas Szkoły Podstawowej nr 9 w Toruniu i reprezentantki Nadleśnictwa Toruń Panie Barbarę Wilmanowicz i Janinę Kaczor, dzięki którym uporządkowaliśmy las z pozostawionych przez nieodpowiedzialnych turystów, odwiedzający naszą Barbarkę w okresie zimy. Poza tym była Marzanna, zajęcia przyrodnicze pn. „Wiosna w lesie” i pieczenie kiełbasek przy ognisku, a także zabawy na placu zabaw.
Dziękujemy Nadleśnictwu Toruń oraz Szkole Podstawowej nr 9, w tym szczególnie wychowawczyniom grup tj Paniom Barbarze Żydlewicz, Dorocie Lajstet, Anna Pilarskiej i Aldonie Stencel za udział i pomoc w zorganizowaniu naszej akcji. A dzieciom z klas Ia , IIa, IIIa i IIIc dzięki za duże chęci, zapał i sprzątanie lasu. Dzięki Waszej pracy wszystkim osobom spacerującym wokół Barbarki na wiosnę będzie się przyjemnie odpoczywał