29.11.2017 06:44

Zapraszamy dzieci i młodzież na przedświąteczne warsztaty pn "Prezenty i ozdoby zrobione lepsze niż kupione"

Stowarzyszenie „Tilia” wraz ze Szkołą Leśną na Barbarce serdecznie zapraszają dzieci i młodzież z Torunia do udziału w przedświątecznych warsztatach integracyjno-plastycznych pn. „Prezenty i ozdoby zrobione lepsze niż kupione”

Termin: 10 grudnia 2017 roku (niedziela) godz. 10.00-12.15 (dogodny dojazd autobusem MZK linia 31 bezpośrednio na Barbarkę)

Miejsce: Osada Leśna Barbarka, sala konferencyjna w Dworku

Finansowanie: warsztaty są bezpłatne dla uczestników i finansowane ze środków Miasta Toruń w ramach projektu pn.  „Człowiek, środowisko, integracja. Organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży”

Na warsztaty obowiązują zapisy!

Przebieg warsztatów:
1.    Godzina 10.00-11.00 – rodzinne podchody dotyczące życia patronki  Osady  św. Barbary, obchodzącej imieniny 4 grudnia, ze specjalnymi zadaniami dla dzieci i dorosłych
2.    Godzina 11.00-12.15 warsztaty plastyczne i wykonywanie ozdób świątecznych,  w czasie których każde dziecko wykona:
•    przestrzenną bombkę metodą origami wykonaną z ozdobnego kolorowego papieru,
•    zimowy lampion,
•    przestrzenną choinkę wykonaną z czasopisma lub gazety ozdobioną wstążkami i koralikami ,
Wykonane ozdoby uczestnicy zabierają ze sobą do domu.

Ważne informacje:
•    UWAGA! Do udziału w  warsztatach zapraszamy dzieci i młodzież uczęszczającą do  szkoły podstawowej. Dzieci pracują pod opieką dorosłego opiekuna.
•    Ilość miejsc ograniczona decyduje kolejność zgłoszeń. Warsztaty obywać się będą w grupach liczących max 20 osób.
•    Aby wziąć udział w warsztatach należy telefonicznie zgłosić chęć udziału dzwoniąc na numer telefonu: 56 657 60 85 wew. 85 (pon. – pt. 8.00-16.00) lub pisząc na adres k.marke@szkola-lesna.torun.pl. Swój udział można również zgasić osobiście w biurze Szkoły Leśnej na Barbarce/ sklepiku w Leśniczówce.
•    Każdego uczestnika prosimy o zabranie na warsztaty: małego słoika na lampion, czasopisma lub małej książki, z których wykonywana będzie choinka oraz puszkę po kukurydzy lub małą doniczkę.